Tuning – Kolorowe przewody zapłonowe Honda VTX

Chciałem u siebie w motocyklu mieć pomarańczowe przewody zapłonowe. Niestety w takim kolorze nie można kupić ale jest na to sposób.

  1. W sklepie z elektroniką kupujemy koszulki termokurczliwe. Można je też kupić w marketach budowalanych ale z regułu jest mniejszy wybór kolorów i rozmiarów. Koszulka termokurczliwa wygląda jak kolorowa miękka platkikowa rurka, która pod wpływem temperatur, przeważnie podgrzewanie na płomieniu zapalniczki lub opalarki kurczy się do 50% swojej objętości. Wykorzystywana jest do zabezpieczania połączeń elektycznych, zamiast izolować taśma  izolacyjna przecięty przewód ogrodowy lepiej przy użyciu takiej koszulki termokurczliwej.
  2. W sklepach motoryzacyjnych można dostać przeważnie czarne przewody zapłnowe ale też dostępne są bezbarwne cięte z metra.
  3. Montaż polega na zdjęciu, odkręceniu fajki z przewodu i załżeniu koszulki termokurczliwej na przewdów zapłonowy. Mastępnie podgrzaniu żeby ładnie zacisnął się na przewodzie. Można nie podgrzewać koszulki i zostawić ją na przewodzie ale może zbierać sie pod  nią woda i przy zgięciach bedzie widać  że jest jest to koszulka termokurczkliwa.